/header.png

Proč má MLM

 

špatnou pověst?

 

http://multilevelmarketing-mlm.deni.cz/images/obrazky-clanky-1.jpgExistuje mnoho důvodů proč má MLM špatnou pověst a je obviňován z neseriozních praktik. Nejčastěji díky tomu že je prezentován až v 90 % případech nevhodným lidem. Většina lidí kteří hledají práci, brigádu a výdělek nemají vůbec zájem o podnikání. Přesto se i mezi takovými lidmi najdou vhodní adepti pro MLM byznys. MLM bývá proto lidem nabízen jako práce na částečný úvazek nebo práce na doma a pak většina lidí čeká pravidelný plat a pevnou pracovní dobu.

MLM však není jako klasické zaměstnání je to podnikání. Jde o systém pro podnikavé lidi, kteří si chtějí zkusit podnikat a obchodovat. Samozřejmě že jde MLM dělat i z pohodlí domova přes internet. Velká většina distributorů také stále propaguje MLM jako "příležitost vydělat tisíce za pár hodin práce týdně". To je samozřejmě možné, ale ne na začátku. Na začátku je hodně práce za málo peněz či zdarma. Zájemci, kteří čekají "práci na doma" si představují pravidelný příjem každý měsíc a ne velké zisky někdy v budoucnu.

 

MLM jako každý jiný obchod vyžaduje odhodlání, energii, výdrž a ochotu riskovat. V obchodě jste odpovědní za Vaše úspěchy jen vy, nikdo jiný. Na rozdíl od práce na doma (například přepisování textů) si žádá jen čas a energii. Zájemci, co očekávají práci na doma nejsou připraveni na odpovědnost, kterou si obchod vyžaduje, protože to není to co chtějí. Jelikož tohle většina zájemců nečeká ani nechce, nepomohou často žádné motivační semináře i neustálé povzbuzování sponzorů.

 

http://multilevelmarketing-mlm.deni.cz/images/obrazky-clanky-1.jpgTakový nový distributor s pravděpodobně nechce udělat svůj seznam potenciálních zákazníků, protože u práce na doma žádný takový požadavek nečeká. Nový distributor, co čeká domácí práci, bude asi znechucen Vašimi sny a vizemi budoucnosti. Práce v MLM si obvykle nevyžaduje nadšení a motivaci. Pokud nabízíte MLM jako práci, budete mít hodně distributorů, kteří nebudou chodit na schůzky a nebudou se účastnit seminářů. Budou chtít práci a ne podnikání.

 

Práce na doma je přesně určena. Splnit určitý cíl, určité normy, odevzdat práci do určitého termínu atd. V MLM však nic takového není. Nejde přesně říci kolik smluv uzavřete, kolik zboží prodáte v konkrétní den, kolik peněz vyděláte atd.

Chcete-li špičkové distributory, hledejte lidi, co mají podnikavého ducha. Pokud budete Vaši příležitost skrývat pod "nabídkami práce" nebo inzeráty v rubrice "volná místa", tak oslovíte mnoho lidí co Vás jak zjistí o co jde pošlou někam. Chcete-li mít stabilní a silnou obchodní skupinu, oslovujte lidi, kteří se snaží jít dopředu, kteří se pokoušejí udělat něco samostatně.

 

Nejzávažnější překážky v MLM

 

http://multilevelmarketing-mlm.deni.cz/images/obrazky-clanky-1.jpgLidé začínající v MLM se ptají nejčastěji na:

Jaké jsou šance na vydělávat skutečných peněz? Je MLM spolehlivý způsob vydělávání peněz nebo můžu i prodělat? Jak je spolehlivá tato MLM firma a příležitost kterou nabízí?


Na tyto otázky rozhodně není snadné najít na začátku odpověď. Ledasco může napovědět smlouva s danou společností. Zkušený MLM distributor ví, že je nutná vytrvalost, tvrdá práce, kousek štěstí a ochota naučit všechno, co si tato činnost vyžaduje. 

 

Začátek práce v MLM je obvykle spojen s nadšením, které nový pracovník pochytil od svého sponzora. Nadšení je jistě důležité, problém je, že začátečník může mít nerealistická očekávání, co se týče zisků a úspěšnosti v prodeji. Tzv. syndrom "rychlého zbohatnuti", položí mnoho perspektivních pracovníků. MLM totiž není o rychlém zbohatnutí bez práce. Je důležité znát možnosti MLM, které jsou často ohromující a může se zdát, že se díky nim kdokoli může stát milionářem. Ale nikdo by neměl tvrdit, že je to bez usilovné práce a že je to snadné. Musíte se nejprve hodně naučit o systému, výrobcích. a vědět něco o reklamě propagaci i marketingu. Nutné získat též znalosti o vedení teamu spolupracovníků.